Nakon dve beogradske premijere mjuzikl „Zlica – Drugi deo“ stigao i u redovnu bioskopsku distribuciju širom Srbije

Distributerska kuća Taramount Film se ovog jutra pohvalila – Sinoć  su u bioskopu Cineplexx Galerija, u Beogradu, održane dve spektakularne premijere filma „Zlica – Drugi deo“ (Wicked: For Good). Fanovi svih generacija, zaljubljenici u film i muziku, emotivci, oni zauvek radosnih srca, oni odrasli i oni koji još nisu krenuli u školu, povezali su se čarolijom ljubavi i prijateljstva i zajedno prisustvovali filmu, za koji možemo reći da je postao simbol vremena u kom je stvoren.

Bilo da su izabrali da prisustvuju sinhronizovanoj ili titlovanoj premijeri, svi koji su bili deo sinoćne večeri došli su obučeni kao Glinda ili Elfaba, sa roze ili zelenim detaljima, u rukama su držali čarobni štapić ili veštičiju metlu. Pevali su dobro poznate numere iz filma, ljubav i uzbuđenje pred start filma mogli su da se osete, aplauz kojim je obeležen početak i kraj filma dokazuje koliko emocija je vladalo bioskopom, a mnogi nisu krili ni suze.

Začaran ljubavlju naše publike, film  „Zlica – Drugi deo“ od danas četvrtka, 4. decembra, je na redovnom repertoaru svih bioskopa i prikazivaće se titlovano i sinhronizovano, kao i u 2D, 3D, 4D, IMAX i ScreenX tehnologiji.

O FILMU: I sada, kako god se naše priče završile, znam da si moju ispisala ponovo, time što si mi bila prijatelj… Prošlogodišnja filmska senzacija, koja je postala najuspešnija brodvejska filmska adaptacija svih vremena, sada dostiže svoj epski, uzbudljiv i emotivan završetak u filmu Zlica – Drugi deo.

Nagrađivani reditelj Džon M. Ču režira i nastavak, u kome takođe ponovo glumi spektakularna ekipa predvođena svetskim zvezdama nominovanim za Oskara, Sintijom Erivo i Arijanom Grande. Imaćemo priliku da uživamo u poslednjem poglavlju neispričane priče o vešticama iz Oza i početku udaljavanja Elfabe i Glinde, koje moraju da žive sa posledicama svojih izbora.

Elfaba (Sintija Erivo), sada demonizovana kao Zla Veštica Zapada, živi u izgnanstvu, skrivena u šumi dok nastavlja svoju borbu za slobodu ućutkanih životinja iz Oza i očajnički pokušava da razotkrije istinu koju zna o Čarobnjaku (Džef Goldblum).

Za to vreme, Glinda je, postala glamurozni simbol dobrote celog Oza, živeći u palati u Smaragdnom Gradu i uživajući u blagodetima slave i popularnosti. Po uputstvu Madam Moribl (dobitnica Oskara Mišel Jeo), Glinda je dobila zadatak da služi kao blistava uteha Ozu, uveravajući mase da je sve savršeno, pod vlašću Čarobnjaka. Dok Glindina slava raste i dok se sprema da se uda za princa Fijera (dobitnik nagrade Olivije i nominovan za nagrade Emi i SAG, Džonatan Bejli) na spektakularnom venčanju u Ozu, proganja je razdvajanje od Elfabe. Ona pokušava da posreduje u pomirenju između Elfabe i Čarobnjaka, ali ti napori propadaju, što dodatno udaljava Elfabu i Glindu. Naknadni potresi će zauvek promeniti Boka (nominovan za nagradu Toni, Itan Slejter) i Fijera i ugroziti bezbednost Elfabine sestre, Nesaroze (Marisa Bode), kada devojka iz Kanzasa uleti u njihove živote. Dok se besna rulja diže protiv Zle Veštice, Glinda i Elfaba će morati da se udruže, poslednji put. Njihovim jedinstvenim prijateljstvom koje je sada temelj njihove budućnosti, moraće zaista da pogledaju jedna u drugu, sa iskrenošću i empatijom, ako žele da promene sebe i ceo Oz, zauvek.

Foto: Taramount Film

Đ. B.